AKTUALNOŚCI

14-12-2023

Kolejna droga powiatowa doczekała się modernizacji

Wczoraj, na zaproszenie Starosty Ryckiego – Pana Dariusza Szczygielskiego uczestniczyliśmy w symbolicznym przekazaniu do użytkowania, po modernizacji, drogi powiatowej 1409L Dąbia – Ownia (gm. Ryki) – Wylezin (gm. Kłoczew).

Droga stanowi bardzo ważne połączenie naszej Gminy z węzłem Nr 14 Ryki Północ trasy S17.

Wartość zmodernizowanych dróg wraz z drogą Dąbia – Zalesie to blisko 21 mln zł. Gmina Kłoczew, proporcjonalnie do długości odcinka, wniosła wkład własny w kwocie 400 tys. zł.

Dzięki inwestycji nasza Gmina zyskała już trzecie (i ostatnie) najkrótsze połączenie z węzłami nr 14 Ryki Północ i Nr 13 Trojanów trasy S17.

Dziękujemy Zarządowi Powiatu Ryckiego, Starości Ryckiemu Panu Dariuszowi Szczygielskiemu oraz Burmistrzowi Ryk – panu Jarosławowi Żaczkowi za współdziałanie na rzecz poprawy połączeń komunikacyjnych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.