AKTUALNOŚCI

11-10-2023

Święto Seniorów, Złotych i Diamentowych Jubilatów

W niedzielę, 8 października świętowaliśmy Gminny Dzień Seniora.  Wyjątkowymi gośćmi byli Jubilaci, złotych i diamentowych godów. Wydarzenie, podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem dostarczyło wielu wzruszeń i radości.

Wójt Gminy Kłoczew witając przybyłych gości podkreślił istotę „jesieni życia” porównując ją do skarbnicy wiedzy, mądrości życiowej i doświadczenia, które inspirując młodsze pokolenia, kształtują jednocześnie całe społeczeństwo.

Podczas uroczystości 15 par z 50- i 60-letnim stażem małżeńskim zostało odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jubilaci otrzymali także listy gratulacyjne i kwiaty od Wójta Gminy Kłoczew – Zenona Stefanowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Kłoczew – Marka Cąkały.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki, który zwracając się do jubilatów powiedział min. – „To wielka radość, kiedy możemy odznaczać naszych seniorów medalem za coś co jest postawą funkcjonowania Państwa. Gdyby nie rodziny, które założyliście 50, 60 lat temu i gdyby nie ta służba Państwu, właśnie w ten sposób, poprzez bycie małżonkami, rodzicami, dziadkami, pradziadkami, to tego Państwa by nie było, nie byłoby tej gminy”.  Wspólnie świętowali z nami i życzenia seniorom oraz jubilatom złożyli Pan Leszek Kowalczyk – Poseł na Sejm RP i Pan Dariusz Szczygielski – Starosta Rycki.

Miłym akcentem uroczystości były występy zespołów ludowych z terenu Gminy Kłoczew: „Kłoczewiaków”, „Czerniczanek z Kapelą” oraz Zespołu Śpiewaczego Kawęczyn. Na zakończenie z koncertem wystąpiła Kapela Krzysztofa Staręgi.

Seniorom, Jubilatom i Wszystkim Gościom jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w uroczystościach. Do zobaczenia!!!