AKTUALNOŚCI

06-03-2023

Dostojna Jubilatka w Gminie Kłoczew

W poniedziałek, 6 marca 2023 roku, Pani Kazimiera Czmiel z Woli Zadybskiej ukończyła 105 lat. To pierwsza taka Jubilatka w naszej gminie. W dniu jej urodzin wizytę złożyli Wójt Gminy Kłoczew – Zenon  Stefanowski, Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Pani Elżbieta Walasek oraz Radny Rady Gminy Kłoczew – Pan Waldemar Filiks.

Oprócz życzeń zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości i siły oraz spokojnych dni w otoczeniu pełnym troski i miłości najbliższych, Wójt Gminy wręczył Jubilatce wyciąg jej aktu urodzenia sprzed 105 lat oraz bukiet kwiatów.

Kazimiera Czmiel urodziła się 6 marca 1918 r. w Borucisze. Od młodzieńczych lat Pani Kazimiera bardzo ciężko pracowała na roli, a w okresie zimy i wolnym czasie oddawała się swojej pasji tkackiej. Doczekała się 7 wnucząt, 11 prawnucząt i 1 praprawnuka. Jest osobą religijną, pogodną, lubiącą spędzać czas w towarzystwie innych osób. Cieszy się w miarę dobrym zdrowiem. Jak podkreśla długowieczność nie zależy od człowieka tylko Stwórcy. Żyje otoczona miłością i życzliwością najbliższych.