AKTUALNOŚCI

04-05-2022

Oferta edukacyjna Powiatu Garwolińskiego na rok szkolny 2022/2023

Na prośbę Powiatu Garwolińskiego zachęcamy tegorocznych Ósmoklasistów oraz ich Rodziców do zapoznania się z Powiatowym Informatorem Edukacyjnym na rok szkolny 2022/2023.

 

Już niedługo Uczniowie Klas Ósmych staną przed jednym z ważniejszych wyborów w życiu – wyborem szkoły średniej. Chcąc pomóc w podjęciu przemyślanej i dobrej decyzji, wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy informator mający na celu przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński.

Szkoły z naszego powiatu oferują różnorodne możliwości rozwoju, a nasz informator to wszystko przybliży.

Rekrutacja tak jak w roku ubiegłym będzie realizowana za pomocą Elektronicznego Systemu Rekrutacji.

Powiat Garwoliński oferuje kształcenie w siedmiu szkołach zlokalizowanych w Garwolinie, Żelechowie, Sobolewie i Miętnem. Są wśród nich licea, technika i branżowe szkoły I stopnia kształcące w różnych zawodach. We wszystkich szkołach i placówkach staramy się zapewnić jak najlepsze warunki nauki i pracy. Uczy w nich wykwalifikowana kadra pedagogiczna, a pomieszczenia dydaktyczne są nieustannie modernizowane i doposażane w pomoce naukowe. Dzięki temu Uczniowie będą mogli dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w  zawodzie.

Ponadto w szkołach prowadzonych przez Powiat Garwoliński realizowane są projekty ze środków unijnych – Erasmus+, PO WER, Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego, Zawodowcy na start- bis, które pozwalają jeszcze lepiej przygotować przyszłych absolwentów do współczesnego rynku pracy. Już kilkuset naszych uczniów skorzystało z bezpłatnych wyjazdów na zagraniczne praktyki m. in. do Włoch, Grecji i Hiszpanii.

Jesteśmy przekonani, że oferta edukacyjna szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Garwoliński spełni oczekiwania naszych Uczniów.

Jednocześnie Wszystkim Ośmoklasistom życzymy jak najlepszych ocen na świadectwach, pomyślnego wyniku z egzamin, a także dalszej, satysfakcjonującej nauki w wybranej przez Was placówce.

Ufamy, iż dokonany wybór będzie trafny i zapewni dobry start w dalsze, dorosłe życie.

 

INFORMATOR 2022_23

attach_file Załączniki