Projekty Unijne

01-08-2023

Piknik Rybacki Gminy Kłoczew

W niedzielę – 2 lipca – odbył się Piknik Rybacki Gminy Kłoczew!

Była to impreza zorganizowana przez Gminę Kłoczew, której głównym celem było upowszechnianie tradycyjnego rybactwa śródlądowego wśród mieszkańców Gminy Kłoczew.

Wydarzenie zostało dofinasowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” Priorytet 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Piknik Rybacki Gminy Kłoczew wsparła Lokalna Grupa Rybacka „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza” z siedzibą w Lubartowie.

Tego dnia na terenie „Stawów u Stonia” czekało na uczestników wydarzenia wiele atrakcji! Zainteresowani mogli odwiedzić stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały do degustacji potrawy z rybą w roli głównej. Dzięki uprzejmości Gospodarstwo Rybackie Siemień została zaprezentowana wystawa z zabytkowym sprzętem rybackim, a tuż obok znalazło się stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie wypełnione publikacjami na temat gatunków ryb i ich hodowli.

W nawiązaniu do Nocy Świętojańskiej na uczestników Pikniku czekało stoisko tworzenia pięknych, zielonych wianków. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych w postaci darmowego parku rozrywki, czy też brokatowych tatuaży, warkoczyków, malowania buziek dzięki animatorce gier i zabaw. Akcentem towarzyszącym „Piknikowi Rybackiemu Gminy Kłoczew” była Noc Świętojańska w związku z którą został przygotowany specjalny układ taneczny wraz z tradycyjnym puszczaniem wianków na wodę.

Piknik Rybacki Gminy Kłoczew nie mógł się obyć bez występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież tańczące w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie oraz ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie. Nie mogło również zabraknąć występów naszych lokalnych zespołów ludowych: Czerniczanki z Kapelą, Zespół z Kawęczyna i Kłoczewiacy.

Na scenie zaprezentował się też Pan Tadeusz Talerek, który przeniósł nas w muzyczną podróż w lata 60. i 70.

Po występie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Najlepsza potrawa rybna” w którym udział brały Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Kłoczew, KGW Nowe Zadybie, KGW w Stryju oraz KGW Wola Zadybska. Jurorami konkursu byli uczestnicy Pikniku, którzy mogli degustować dania oraz głosować. Najwięcej głosów, a tym samym I miejsce otrzymała potrawa „Paluszki z karpia” przygotowana przez KGW Kłoczew.

Po rozdaniu nagród przyszedł czas na zabawę taneczną z Zespołem Muzycznym KVIATKI.

Zwieńczeniem imprezy był niesamowity spektakl Teatru Ognia!

Dziękujemy za wsparcie wydarzenia firmom z terenu naszej gminy i wszystkim, którzy przybyli na Piknik Rybacki Gminy Kłoczew.

Koszty całkowite pikniku to 36 244,00 zł, w tym dofinansowanie 25 000,00 zł